واژه نامه آسترولوژی

به واژه نامه آسترولوژی تکاملی خوش آمدید.. این واژه نامه آنلاین تلاش می کند تا منبع جامعی برای واژگان مورد استفاده در آسترولوژی غربی با رویکرد تکاملی را در دسترس علاقمندان قرار دهد. اگر اصطلاحی وجود دارد که دوست دارید به این واژه نامه اضافه گردد لطفا به صفحه تماس با ما بروید و یک پیام برای ما ارسال کنید.

آسترولوژی دانش مطالعه همبستگی بین رویدادهای آسمانی و زمینی تعریف می شود و بر این فرض استوار است که وقتی چیزی در آسمان اتفاق می افتد و رویدادی که معنای نمادین مشابهی دارد در زمین نیز رخ می دهد. این از همان اصل هرمتیکا نشات گرفته است که هر چیزی در بالاست در پایین نیز وجود دارد. هر آن چیزی که در عالم اکبر است در عالم اصغر نیز وجود دارد.

در مورد مکانیسم زیربنایی آسترولوژی دو دیدگاه تاریخی قابل یافت است:

1) دیدگاه اول سیارات و سایر اجرام آسمانی را پروردگارانی می‌دانند که می‌توانند با رویدادهای زمینی ارتباط برقرار کنند بدون اینکه لزوماً باعث وقوع آن رویدادها شوند. بنابراین آنها به این دیدگاه پایبند هستند که هیچ مکانیسم علّی در زیربنای آسترولوژی وجود ندارد.

2) دیدگاه دوم، آسترولوژی را مکانیسم علت و معلولی می‌دانند که در آن سیارات با تاثیرگذاری بر میدان اگاهی زمین بسمت رشد و تکامل میش می روند.

وجه اشتراک این دو دیدگاه این است که هر دو پذیرفته اند که اجرام آسمانی به طور منظم با رویدادهای زمینی ارتباط دارند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.